Coraz więcej osób decyduje się na montaż szklanych schodów

Coraz więcej osób decyduje się na montaż szklanych schodów

Schody szklane doskonale sprawdzą się w każdym wnętrzu, niezależnie od tego, czy jest to dom rodzinny, czy biurowiec.

Szklane panele schodowe wyglądają gładko i profesjonalnie w otoczeniu biurowym, natomiast w domu wnoszą poczucie światła i większej przestrzeni. Szklane schody są idealne, niezależnie od tego, czy zastosujemy je w dwupoziomowym mieszkaniu, czy kilku piętrowym dużym budynku handlowym. Bez względu na to, czego potrzebujesz w swoim wystroju wnętrza, szklane schody to idealne rozwiązanie.

Coraz więcej osób decyduje się na montaż szklanych schodów

Piękne, trwałe i eleganckie schody szklane

Szklane schody są również świetną opcją dla mniejszych przestrzeni, ponieważ przezroczyste stopnie naturalnie wpuszczają więcej światła, dzięki czemu pomieszczenia wydają się większe i wyższe. Mogą otworzyć przestrzeń na poranne światło słoneczne i delikatnie odbijać zachody słońca w pomieszczeniu, dzięki czemu przestrzeń może być bardziej jasna i przewiewna. Z biegiem czasu wysokiej jakości schody szklane mogą zaoszczędzić pieniądze w porównaniu z innymi materiałami, ponieważ szkło nie koroduje ani nie gnije jak inne materiały. Jest również wytrzymałe i nie wymaga wymiany przez wiele lat.

Szklane schody są również niezwykle łatwe w czyszczeniu i pielęgnacji. Farba i lakier mogą z czasem odpryskiwać i łuszczyć się. Mogą również odbarwić się, blaknąć i żółknąć oraz być podatne na plamy. Gotowe drewno musi być regularnie bejcowane, lakierowane lub przemalowywane, aby wyglądało dobrze przez długi czas. Z drugiej strony szkło wymaga tylko delikatnego przetarcia od czasu do czasu, aby pozostało tak piękne, jak po zainstalowaniu. Nigdy nie musisz się martwić o odpryski lub zadrapania, mocna, sprężysta powierzchnia jest odporna na uderzenia, które pozostawiłyby trwały ślad na drewnie.

Z pewnością schody szklane stanowią wartościową inwestycję w twoim domu lub biurze. Mają smukłe i minimalistyczne linie, harmonizujące z wszelkiego rodzaju materiałami i stylami wystroju wnętrza. Możesz użyć samego szkła na schody i balustrady, lub połączyć je z drewnem czy metalem. Wyraźne, minimalistyczne linie wyglądają tak samo dobrze w tradycyjnym wystroju, jak w nowoczesnych trendach projektowych.