Wycena ciężarówek

Rzeczoznawcy
Samochodów Ciężarowych

Działalność polegająca na wycenie samochodowej jest obwarowana stosownymi przepisami. Mowa jest zatem o konieczności posiadania stosownych uprawnień związanych z rzeczoznawstwem samochodowym. Nasza firma specjalizuje się w oferowaniu wycen dla samochodów, w tym również mowa jest o wycenach samochodów ciężarowych. Z uwagi na przedmiot zainteresowania, zasadniczo w tym względzie nasza oferta jest kierowana do firm, do osób prowadzących działalność gospodarczą związaną właśnie z transportem wymagającym użycia samochodów ciężarowych. Wiadomo, że zakup takiej ciężarówki bardzo często wiąże się z bardzo dużym wydatkiem, a tym samym istotne jest to, aby kupić w okazyjnej cenie. W niektórych sytuacjach, aby kupić lub też aby móc dobrze sprzedać samochód ciężarowy, dobrze jest skorzystać z usług rzeczoznawców.

W odniesieniu do samochodów ciężarowych, chcemy podkreślić to, że prowadzimy rzetelną wycenę nie tylko samych pojazdów, ale jednocześnie też musimy wskazać na wycenę samych naczep, przyczep czy też ciągników siodłowych. Aby móc być pewnym rzetelności działań, działamy we współpracy z rzeczoznawcami posiadającymi odpowiednie certyfikaty wydane przez Ministerstwo Infrastruktury. 

 

W jakich celach prowadzimy wyceny samochodów ciężarowych? Mowa jest o sytuacjach, w których planowana jest sprzedaż lub zakup takiego pojazdu, o sytuacjach, w których istnieje taka potrzeba z uwagi na konieczność podania wartości pojazdu do Urzędu Skarbowego.

initial image
initial image

Może być to związane z ustaleniem wysokości podatku niezbędnego do uiszczenia. Można także mówić o sytuacjach, w których potrzeba jest sporządzenia stosownej wyceny dla urzędu celnego, dla celów księgowych, dla banku jako zabezpieczenia dla kredytu lub leasingu, dla postępowania likwidacyjnego, egzekucyjnego, komorniczego.

 

 Tym samym celów związanych z koniecznością sporządzenia wyceny samochodu ciężarowego może być bardzo wiele. Nasza firma działa wielokierunkowo, a co jest bardzo istotne, również bardzo sprawnie, co oczywiście bardzo cieszy naszych klientów.