Nowa przyczepka samochodowa – jak ją ubezpieczyć?

Nowa przyczepka samochodowa – jak ją ubezpieczyć?

Kiedy chcemy ubezpieczyć nasz samochód, z pewnością powinniśmy sprawdzić oferty wielu różnych firm ubezpieczeniowych, dodatkowo także warto zapoznać się bardzo dokładnie z warunkami jakie zawarte są w umowie ubezpieczeniowej.

Może się okazać iż niektóre zdarzenia, mogą nie być objęte wypłatą odszkodowania z różnych względów. W wielu ofertach polis ubezpieczeniowych zawarty jest zapis, w którym firma zastrzega sobie wypłatę odszkodowania, gdy pojazdem kieruje młoda osoba, nie będąca właścicielem samochodu i nieopłacająca składek. Dziś autocasco pod tym kątem trzeba sprawdzać, gdy wiadomo, że pojazdem będzie kierować ktoś jeszcze. Represje ubezpieczycieli wobec młodych kierowców są czasami bardzo drastyczne, co powoduje, że autocasco nie obowiązują w wielu przypadkach. Atrakcyjne są również te towarzystwa, które autocasco wzbogacają o pakiet NNW, najczęściej w przystępnych cenach.

Nowa przyczepka samochodowa - jak ją ubezpieczyć?

Dlaczego ubezpieczenie OC przyczepki jest takie istotne?

Osoby posiadające przyczepkę samochodową powinny pamiętać o oddzielnym ubezpieczeniu OC dla przyczepy, w tym przypadku ubezpieczenie OC samochodu nie obejmuje przyczepy. Warto zwrócić uwagę iż przyczepa może w sposób autonomiczny uczestniczyć w kolizji, przykładowo kiedy została pozostawiona nieprawidłowo zaparkowane, lub też stoczyła się z pagórka uszkadzając auto. Dlatego też w tym przypadku musi posiadać własne ubezpieczenie OC. Dodatkowo także innym problemem w czasie jazdy może być odpięcie się przyczepki, która często załadowana i rozpędzona może spowodować duże szkody. Oczywiście ubezpieczenie naszej przyczepki nie będzie drogie, zazwyczaj koszt ubezpieczenia wynosi około 50 zł.

Oczywiście mogą być to przyczepki jednoosiowe, lub też dwuosiowe, o różnej ładowności, zasadniczo przyczepy w przypadku aut osobowych mogą mieć ładowność do 750 kg, dlatego też przyczepa może stwarzać duże zagrożenie w przypadku kiedy odczepiła by się od pojazdu. Z pewnością warto także zwrócić uwagę iż w razie kontroli drogowej funkcjonariusz sprawdzi polisę naszej przyczepy, w przypadku jej braku może grozić nam mandat.

Kierowcy którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat ubezpieczenia na swojej przyczepy samochodowej mogą wejść na stronę http://specjalistka.net/ubezpieczenie-oc-przyczepki-samochodowej-ja-ubezpieczyc/, znajdą tam ciekawy artykuł na temat ubezpieczenia OC.