Strategie, które pomogą Ci złagodzić objawy lękowe

Strategie, które pomogą Ci złagodzić objawy lękowe

Czy czujesz, że niepokój wpływa na Twoje codzienne życie? Istnieje wiele sposobów na skuteczne radzenie sobie ze stresem.

Popularne opcje to kontrolowane oddychanie, leki lub poradnictwo. Przeczytaj ten przewodnik, aby poznać różne techniki radzenia sobie ze stresem i wybierz te, które chcesz wypróbować.Jeśli masz problem z lękiem, powinieneś ograniczyć cukier i kofeinę. Czasami te rzeczy mogą sprawić, że poczujesz się jeszcze bardziej zdenerwowany niż zwykle. Jeśli musisz mieć kofeinę lub cukier, to przynajmniej ogranicz. Twoja dieta odgrywa kluczową rolę w tym, jak reagujesz na lęk.Zanim uderzysz w prześcieradła w nocy, powinieneś pomyśleć o wszystkich wspaniałych rzeczach, które dzieją się teraz w twoim życiu. Zrób to samo następnego ranka. Możesz wierzyć, że w twoim życiu nie dzieje się nic dobrego, ale każda osoba może znaleźć coś dobrego w swoim życiu, nawet jeśli jest to coś bardzo małego. Może to pomóc w zmniejszeniu niepokoju.Wyeliminuj negatywne słownictwo ze swojej wypowiedzi. Samo używanie negatywnych słów może cię przygnębić, a kiedy czujesz się przygnębiony, jest bardziej prawdopodobne, że dostaniesz ataku lękowego. Zastąp te negatywne słowa słowami zachęty lub prostymi pozytywnymi słowami. Używaj ich w swoich rozmowach, a także w wewnętrznej pogawędce.Ćwicz głębokie oddychanie, aby poradzić sobie z krótkimi, płytkimi oddechami, które wywołuje niepokój. Lęk może powodować hiperwentylację, dlatego należy uważać, aby oddychać głęboko przez przeponę. Biorąc głębokie oddechy, zmniejszasz efekt niepokoju, podczas gdy żołądek podnosi się i opada.Poznaj swoje granice, jeśli cierpisz na lęki. Jeśli miałeś stresujący dzień, anuluj wszystko, co mogło być w harmonogramie na resztę nocy. Wrzuć mrożoną pizzę do piekarnika na obiad i pozwól sobie na zregenerowanie się po stresie, w przeciwnym razie możesz zaprosić niepokój do przejęcia kontroli.Zmniejsz niepokój w swoim życiu, ucząc się odmawiać sytuacjom, które powodują stres. Czym jest trening EMS?

Nie ma powodu, aby sądzić, że musisz być dostępny, aby spełnić każdą prośbę, o którą cię poproszą.

Naucz się nie przyjmować odpowiedzialności za więcej, niż jesteś w stanie wygodnie znieść.Znajdź coś innego, na czym możesz się skupić. Zamiast myśleć o tym, co powoduje twój niepokój, znajdź coś spokojnego, spokojnego i pogodnego, na czym możesz się skupić. Może to być dobre wspomnienie, przyszły sen lub cel, albo po prostu coś, co uważasz za spokojne i kojące. Nie zapomnij wziąć głębokich oddechów, kiedy to robisz.Zawsze dotrzymuj obietnic złożonych sobie i innym. Lęk może wynikać z poczucia nieadekwatności, ponieważ składasz sobie lub innym obietnice, których obawiasz się, że nie możesz spełnić. Jeśli na przykład obiecujesz sobie wakacje, nie pozwól, aby strach i wątpliwości związane z wyjazdem spowodowały, że złamiesz sobie kolejną obietnicę. Doprowadzi to tylko do większego niepokoju.Trzymanie się z dala od alkoholu, pokarmów i napojów zawierających kofeinę może być mądre, jeśli cierpisz na niepokój. Oba te produkty zawierają składniki, które mogą wywołać i znacznie pogorszyć niepokój. Zamiast tego spróbuj pić więcej wody i wypróbuj bezkofeinowe wersje swoich ulubionych napojów, takich jak kawa.Kiedy w przyszłości poczujesz, że stres wkracza w Twoje życie, wypróbuj niektóre z tych pomysłów i oceń ich skuteczność. Niektóre metody będą działać dla Ciebie bardziej niż inne, a radzenie sobie ze stresem może być trudne. Kontrolując stres, zaczniesz lepiej kontrolować swoje życie.