Kazimierz Dolny to idealne miejsce na urlop dla całej rodziny

Kazimierz Dolny to idealne miejsce na urlop dla całej rodziny

Wielu turystów odwiedza co roku Kazimierz Dolny, gdzie znajdziemy wiele atrakcji, ciszę i spokój na łonie natury, piękne zabytkowe budowle.

Z Kazimierza Dolnego łatwo również dojechać do innych ciekawych miejscowości turystycznych w okolicy, jak Nałęczów, Janowiec czy Puławy. Możemy odwiedzać Kazimierz Dolny bez względu na porę roku, latem odbywają się jarmarki i festiwale, wystawy artystyczne, zimą w okolicy znajdziemy wyciągi i stoki narciarskie.

Kazimierz Dolny to idealne miejsce na urlop dla całej rodziny

Jakie atrakcje warto zobaczyć w Kazimierzu Dolnym i okolicach

Kazimierz Dolny leży nad rzeką Wisłą, znajdziemy tu bulwar, po którym można spacerować, jeździć rowerem, udać się na spacer do pobliskich kamieniołomów, czy podziwiać spichlerze z XVII wieku, które obecnie pełnią funkcję muzealną. Możemy również znaleźć w okolicy wąwozy lessowe, gdzie można odbywać piesze wędrówki, podziwiać piękno przyrody, korzenie i konary drzew malowniczo zwisające nad wąwozami. Kazimierz Dolny to przede wszystkim zabytki historyczne, rynek ze studnią położoną centralnie, kamienice, galerie artystyczne, gdzie znajdziemy wiele pamiątek, obrazy, rzeźby i inne dzieła lokalnych twórców.

Latem w Kazimierzu odbywa się słynny festiwal Kazimiernikejszyn, zimą możemy wybrać się na okoliczne stoki narciarskie. Wybierając się do Kazimierza Dolnego warto również odwiedzić lokalne restauracje, ogródki, gdzie możemy smacznie zjeść, napić się kawy, znajdziemy tu również piekarnię, gdzie możemy zakupić lokalne smakołyki czy słynne Kazimierskie Koguty wypiekane z ciasta. Baza noclegowa jest dość rozległa w Kazimierzu Dolnym, możemy wynająć pokój w lokalnym pensjonacie, a jeśli podróżujemy z całą rodziną czy grupą przyjaciół, świetnym pomysłem będzie wynajęcie całego domku.

W ośrodku turystycznym Moje Miejsce Kazimierz znajdziemy wiele przestronnych i wygodnie urządzonych domków, które pomieszczą nawet 6 osób. Jest to ośrodek położony pomiędzy Nałęczowem a Kazimierzem Dolnym, dzięki czemu możemy zwiedzić więcej okolicznych miasteczek, zobaczyć więcej zabytków. Na stronie https://www.mmresort.com/moje-miejsce-kazimierz/atrakcje znajdziemy wskazówki, jakie atrakcje w Kazimierzu Dolnym i okolicach czekają na turystów. Z pewnością wizyta w Kazimierzu Dolnym to świetny pomysł na wypoczynek dla całej rodziny.