Wskazówki dotyczące tworzenia najlepszych stron internetowych

Wskazówki dotyczące tworzenia najlepszych stron internetowych

To bardzo pomocne, jeśli nauczysz się projektować swoją witrynę, ponieważ nie tylko zaoszczędzisz pieniądze, ale także pomożesz skorelować wszystkie informacje dotyczące Twojej firmy.

Posiadanie znakomitej strony internetowej zaprasza klientów, przyciąga nowe firmy i informuje, że poważnie myślisz o zadowoleniu odwiedzających. Aby osiągnąć swoje cele, musisz wiedzieć więcej na temat dobrego projektowania stron internetowych, a te wskazówki mogą Ci w tym pomóc.Nie zaniedbuj kaskadowych arkuszy stylów. Korzystanie z arkusza stylów ułatwia nadanie wszystkim stronom tego samego wyglądu i stylu. Zmniejsza również rozmiar pliku stron, ponieważ plik CSS można uzyskać raz na serwerze, a następnie z lokalnej pamięci podręcznej użytkownika.Używaj grafik, które są odpowiednie dla Twojej witryny. Pamiętaj, że obrazy bitmapowe mogą być dość duże i często nie działają zbyt dobrze, podczas gdy obrazy PNG działają dobrze. W przypadku przycisków tekstowych, zrzutów ekranu i innych obrazów, które nie są fotografiami, użyj PNG dla obrazów z ponad 256 kolorami i GIF dla obrazów z mniejszą liczbą kolorów. W przypadku zdjęć dobrze sprawdzają się obrazy JPEG.Upewnij się, że Twoje strony internetowe nie są zbyt długie. Masz tylko jedną szansę, aby zrobić pierwsze wrażenie, a jeśli najważniejsza treść znajduje się „pod zakładką”, może nawet nie zostać przeczytana. Jeśli masz dużo powiązanych treści, które muszą pozostać razem, rozważ podzielenie ich na sekcje i dodanie linków do każdej sekcji.Aby przyspieszyć ładowanie stron internetowych, należy skompresować wszystkie obrazy na stronie internetowej. Jeśli masz obrazy, które są skompresowane, strony ładują się znacznie szybciej. Nic nie jest bardziej frustrujące dla widzów niż czekanie na załadowanie grafiki 250k, kiedy tak naprawdę powinno być tylko 20k.Poznaj podstawy HTML i CSS. Chociaż istnieje wiele szablonów, które pozwalają po prostu wypełnić puste miejsca, w celu stworzenia strony internetowej szablony te zapewniają jedynie ograniczone możliwości projektowe. Zrozumienie, w jaki sposób język znaczników i arkusz stylów współpracują ze sobą, pozwoli Ci dostosować witrynę do treści, które Ci się podobają.Tematy powinny być rozdzielone. Wskazówki dotyczące tworzenia najlepszych stron internetowych

Jeśli Twoja witryna obejmuje różne tematy, umieść te tematy na osobnych stronach.

Pomoże to ludziom łatwiej znaleźć to, czego szukają, a wyszukiwarki będą miały łatwiejszy czas w rankingu określonych stron.Jeśli planujesz mieć witrynę komercyjną, powinieneś poważnie rozważyć zakup własnego hostingu. Większość darmowych witryn hosta zmusza Cię do wyświetlania reklam, co jest sprzeczne z intuicją, jeśli próbujesz również coś sprzedać. Kup własny hosting, aby uniknąć kłopotów z reklamą, aby móc wybierać własne reklamy.Poznanie podstawowego języka HTML pomoże Ci dodać ciekawe dodatki do Twojej witryny. Na przykład możesz mieć słowa podążające za kursorem lub baner, który wyświetla ważne informacje. Pamiętaj, aby od czasu do czasu zmieniać kolory i czcionki, abyś wydawał się bardziej zaangażowany w stronę internetową i jej projekt.Zapewnij menu nawigacyjne na każdej stronie swojej witryny. Chociaż to menu nie musi zawierać linków do każdej strony Twojej witryny, ponieważ może to być wyczerpująca lista, jeśli masz bardzo dużą witrynę, powinno zawierać linki do stron głównych. Gwarantuje to, że odwiedzający nie muszą wracać do strony głównej i zaczynać od nowa, gdy nie jest to konieczne.Teraz, gdy nauczyłeś się projektować witrynę internetową, czas zabrać się do pracy. Skorzystaj ze wskazówek, które przeczytałeś tutaj, aby pomóc Ci w tworzeniu układu, tworzeniu nawigacji i pisaniu treści dla odbiorców. Dowiedz się więcej o zwiększaniu ruchu, a Twoje cele zostaną osiągnięte z zapasem czasu!