Auto zastępcze do nauki jazdy

Auto zastępcze do nauki jazdy

Bycie kierowcą to wielka odpowiedzialność. Należy pamiętać o tym, że wypadek lub kolizja może zdarzyć się każdemu, tak samo jest w przypadku pojazdów do nauki jazdy. Nie zawsze to kursant jest sprawcą kolizji, ale na pewno na takiej kolizji tracą później wszyscy kursanci. Dlaczego? Bowiem dla instruktora, który prowadzi własną działalność, problemu z autem to również problemy z wywiązaniem się z umów i spotkań ze swoimi kursantami.

Jednak całe szczęście stronie poszkodowanej, należy się samochód zastępczy do nauki jazdy, który umożliwi kontynuację kursów. Jak wspomnieliśmy, wypadek może się wydarzyć zarówno w sytuacji gdy auto prowadzi kursant, jak i właściciel auta będący instruktorem. Niezależnie jednak od tego, kto prowadził, jeśli wina leży po stronie innego uczestnika ruchu, należy jak najszybciej poinformować odpowiednie służby. Nigdy nie zgadzaj się na ugodę i nie zgłaszanie sprawy na policję. W większości przypadków, po prostu na tym stracisz bo nie będziesz mógł ubiegać się o swoje prawa. Czasami niestety bywa tak, że udowodnienie winy drugiemu kierowcy wymaga długiego dochodzenia, ale zawsze zakończy się to na Twoją korzyść.

Auto zastępcze do nauki jazdy

Kiedy można wynająć auto do nauki jazdy na koszt sprawcy zdarzenia?

Przysługuje nam ono w chwili, gdy nasze dotychczasowe auto nie nadaje się do dalszego korzystania i może powodować zagrożenie. Osoba, której miejscem pracy jest auto, nie tylko potrzebuje pokrycia kosztów naprawy, ale i auta zastępczego, w innym przypadku, po prostu nie może wykonywać swojej pracy. Może to być poważne zagrożenie dla prowadzonego biznesu. Auto zastępcze do nauki jazdy wynajmowane jest z OC sprawcy zdarzenia, a więc nie trzeba obawiać się żadnych dodatkowych kosztów. Nie musimy się martwić również o standard auta, ponieważ musi być on taki sam, jak uszkodzonego w wypadku auta. Niestety tu możemy spodziewać się wielu formalności, dlatego warto podjąć się współpracy z zawodowcami, którzy zajmą się tym za nas. Dzięki temu zaoszczędzimy czas, a co za tym idzie również pieniądze. Jeśli chodzi o floty pojazdów zastępczych do nauki jazdy to mogą to być pojazdy takie jak Toyota Yaris, Kia Rio, Hyundai i20, Skoda Fabia. Wszystkie samochody dla szkół nauki jazdy powinny posiadać: podświetlany znak „L”, komplet dodatkowych lusterek dla kierowcy i pasażera, dodatkowy pedał hamulca oraz sprzęgła po stronie pasażera oraz kamerę rejestrująca jazdę.

Zastępczy samochód do nauki jazdy pozwoli nam prowadzić dalej nasz biznes i nie martwić się o wywiązanie umów z kursantami. Jak wiadomo, dla każdego z nas czas to pieniądz, jak również zadowoleni klienci, którzy wiedzą, że mogą na nas liczyć. Zadowolony kursant, poleca nas dalej, a w biznesie nic nie działa tak dobrze, jak opinie przekazywane pocztą pantoflową. Zresztą w dzisiejszych czasach opinie o naszych usługach wystawiane są również w internecie, a na nie zwraca uwagę wiele osób podczas poszukiwania kursów nauki jazdy.