Skup aut używanych. Sprawdźmy, czy to się opłaca

Skup aut używanych. Sprawdźmy, czy to się opłaca

Przeraża Cię wizja sprzedaży starego samochodu i nie wiesz jak się do tego zabrać? A może od dawna próbujesz sprzedać auto? Sprawdź co oferuje skup aut używanych i zaoszczędź czas i pieniądze.

Gdzie sprzedać auto?

Na rynku istnieje obecnie wiele platform oferujących wystawianie ogłoszeń sprzedaży pojazdów. Posiadają w swoich ofertach dziesiątki tysięcy ogłoszeń, co za tym idzie jest tam duża konkurencja sprzedaży i pobierają marżę. Dodatkowo promowane są ogłoszenia wyróżnione, za co wystawiający takie ogłoszenie muszą dodatkowo zapłacić. Alternatywa to wstawienie auta do komisu i podobnie jak w przypadku portali ogłoszeniowych nie mamy gwarancji sprzedaży auta i zostanie nam doliczona marża. Zatem niezależnie którą opcję z powyższych wybierzemy, musimy się liczyć z dodatkowymi kosztami, nie mając żadnej gwarancji szybkiej sprzedaży przed upływam czasu obowiązywania np. aktualnej polisy ubezpieczeniowej.

Nie musisz dodawać ogłoszeń

Jeśli już wiesz jak czasochłonna bywa sprzedaż auta używanego, z jakim stresem wiąże się presja czasu w przypadku potrzeby pilnej sprzedaży pojazdu i chciałbyś aby istniał sposób jak tego uniknąć sprawdź koniecznie co oferuje skup aut używanych i ciesz się gotówką już po kilku godzinach od wykonania jednego telefonu. Skup aut używanych to przedsiębiorstwo podobne do komisu samochodowego z tą różnicą, że zamiast trzymać Twój samochód miesiącami i doliczać sobie marżę sprzedażową co dodatkowo wpływa niekorzystnie na cenę auta, po prostu płaci Tobie w gotówce lub na konto bankowe „od ręki” za Twój samochód. Dzięki temu cały proces sprzedaży auta docelowemu nabywcy spoczywa na firmie zajmującej się skupowaniem aut używanych a Ty pozbywasz się wszelkich zobowiązań z tym związanych jeszcze tego samego dnia.

https://auto-skup24.pl

Sprzedaj szybko bez wychodzenia z domu

Aby sprzedać samochód na skupie aut, nie musisz nawet nigdzie jeździć. Firmy skupujące samochody są wyspecjalizowane tak, że mogą wysłać pracownika do Ciebie pod dom i tam dokona on oględzin i wyceny pojazdu. Cena którą zaoferuje Ci pracownik firmy skupującej samochody używane tak samo jak w przypadku klienta detalicznego podlega negocjacji a gotówkę otrzymujemy natychmiast po zaakceptowaniu oferty przedstawionej Nam za Nasz pojazd.

Nie martw się urzędem

W przypadku gdy zależy nam na czasie i nie chcemy martwić się zgłaszaniem sprzedaży pojazdu do odpowiednich urzędów możemy poprosić o dopełnienie tego obowiązku przedstawiciela firmy skupującej auta. W przypadku tego rozwiązania, nasz czas poświęcony sprzedaży auta zostanie ograniczony do minimum i zakończy się jeszcze tego samego dnia.

Czy sprzedaż do skupu aut się opłaca?

Jeżeli porównamy wszystkie korzyści płynące z tego rozwiązania do alternatywnych opcji sprzedaży pojazdu to zdecydowanie tak. W zasadzie taka forma sprzedaży pozwala nam całkowicie zapomnieć o trudach związanych ze sprzedażą auta. Oszczędza nam wielu godzin rozmów telefonicznych z potencjalnymi kupującymi i opisywania w kółko tych samych wad i zalet naszego pojazdu. Możesz zapomnieć o ciągłym byciu „pod telefonem” i zbywaniu natarczywych handlarzy. Do skupu aut używanych dzwonisz wtedy kiedy Ci to pasuje, ponadto wykonujesz jeden telefon i umawiasz spotkanie być może zwieńczone sprzedażą auta w wybranej przez Ciebie lokalizacji. Żadna inna forma sprzedaży samochodu nie jest tak szybka, wygodna i obarczona praktycznie żadnym ryzykiem.