Jak wykiełkować nasiona marihuany

Jak wykiełkować nasiona marihuany

Kiełkowanie to proces, w którym nasiona kiełkują i zaczynają wyrastać na młodą roślinę.

Kiełkowanie nasion jest również pierwszym krokiem do rozpoczęcia własnej uprawy marihuany. Nasiona konopi indyjskich można pozyskiwać z wielu źródeł i mogą one różnić się jakością, dlatego ważne jest, aby kupić nasiona od zaufanego sprzedawcy.

Jak wykiełkować nasiona marihuany

Odporna odmiana do hodowli wewnątrz marihuana blueberry

Nasiona marihuany do kiełkowania wymagają trzech rzeczy, a mianowicie wody, ciepła i powietrza. Istnieje wiele metod kiełkowania nasion, ale do najczęstszej stosowanej i najprostszej metody potrzebne będą czyste talerze lub podstawki, ręczniki papierowe oraz woda destylowana. Arkusze ręczników papierowych namoczyć trzeba wodą destylowaną, powinny być dokładnie namoczone, ale nie mogą ociekać od nadmiaru wody. Mokre ręczniki należy położyć na talerzu lub inne płaskiej podstawce, a następnie umieścić nasiona marihuany w odległości co najmniej 2 centymetrów od siebie i przykryć następnymi nasączonymi wodą ręcznikami papierowymi. Dla zapewnienia idealnych warunków do kiełkowania nasion naczynie można przykryć odwróconą miską lub innym talerzem, a nawet folią spożywczą z wykonanymi otworami.

Raz dziennie trzeba sprawdzać ręczniki papierowe, aby upewnić się, że są nadal nasycone wodą. Niektóre nasiona kiełkują bardzo szybko, podczas gdy inne nieco dłużej, ale generalnie nasiona powinny wykiełkować w ciągu 3-10 dni. Jeśli minęły dwa tygodnie, a nasionko nie wykiełkowało, prawdopodobnie już nie wykiełkuje. Ziarno wykiełkowało, gdy nasiono się rozdzieli i pojawi się pojedynczy kiełek. Kiełek to korzeń palowy, który stanie się główną łodygą rośliny, a zobaczenie go jest oznaką udanego kiełkowania. Gdy zobaczysz korzeń palowy, nadszedł czas, aby przenieść kiełkujące nasiona do podłoża uprawowego, takiego jak gleba czy hydroponika.

W specjalistycznych sklepach, również online, możesz zakupić nasiona https://sidbank.pl/sklep/nasiona-marihuany/feminizowane/blueberry, które są feminizowane i gwarantują wysoką jakość plonów. Uważnie obserwuj temperaturę i poziom wilgotności gleby, aby rośliny prawidłowo się rozwijały.