Nowoczesne schody drewniane na wymiar. Co wybrać? Gdzie je zamówić?

Nowoczesne schody drewniane na wymiar. Co wybrać? Gdzie je zamówić?

Drewno jest materiałem kojarzonym z tradycyjnym, klasycznymi schodami, jednak można przygotować z niego również zachwycające konstrukcje w nowoczesnym nucie.

Gdzie można zamówić niebanalne schody drewniane pasujące do współczesnych aranżacji wnętrz? Co warto wybrać?

Schody nowoczesne mogą być wykonane z różnych materiałów, między innymi z metalu, szkła, ale także z drewna. Jest to materiał o wszechstronnym zastosowaniu, który występuje w wielu wariantach, dlatego może być również dopasowany do nowoczesnych, a nawet futurystycznych przestrzeni.

Jakie nowoczesne schody drewniane cieszą się powodzeniem?

Firmy wykonujące nowoczesne schody drewniane mogą zaproponować swoim klientom dostęp o szerokiej gamy konstrukcji przygotowywanych na indywidualne zamówienie, aby pasowały one co do centymetra do miejsca montażu.

Nowoczesne schody drewniane na wymiar. Co wybrać? Gdzie je zamówić?

Wśród popularnych typów schodów nowoczesnych z drewna znajdują się:

– schody zabiegowe – tworzące efektowny wachlarz w miejscu zmiany kierunku biegu
– schody kręcone – świetnie pasujące również do małych przestrzeni, w których nie można zamontować pełnowymiarowych schodów wewnętrznych
– schody dywanowe – swoją nazwę zawdzięczają podobieństwu do dywanu, są zamocowane na specjalnych elementach umieszczanych w ścianach, więc nie wymagają podparcia, co nadaje im niebanalny wygląd
– schody wstęgowe – przypominają rozwijająca się wstęgę, a dzięki swoim opływowym kształtom doskonale nadają się do nowoczesnych aranżacji

Powyższe rodzaje schodów mogą być wykonane z różnych gatunków drewna. Najczęściej wybierane jest drewno dębowe i bukowe, które wyróżniają się wysoką wytrzymałością i trwałością. Ciekawą opcją są także nowoczesne schody drewniane wykonane z drewna gatunków egzotycznych, które mają ciemną kolorystykę.

Gdzie zamówić nowoczesne schody drewniane?

Osobom chcącym zamówić nowoczesne schody drewniane z pomocą przychodzi wiele firm, które specjalizują się w budowie schodów na indywidualne zamówienie. Ich wsparcie obejmuje wtedy zaprojektowanie konstrukcji, jej wykonanie oraz montaż.

Adresy firm realizujących nowoczesne schody drewniane wraz z portfolio ich propozycji można znaleźć już teraz online.