Sposoby na maksymalne wykorzystanie zielonej energii

Sposoby na maksymalne wykorzystanie zielonej energii

Świat rozwija z każdym dniem większą świadomość ekologiczną, a coraz większa liczba ludzi oszczędza pieniądze, stając się „zielonymi”.

Aby odkryć niektóre z wielu sposobów, w jakie możesz wykorzystać zieloną energię w swoim domu i zaoszczędzić pieniądze, jednocześnie dbając o środowisko, czytaj dalej!Noś naturalne tkaniny zamiast korzystać z klimatyzacji latem. Odprowadzające wilgoć tkaniny sportowe odprowadzają wilgoć z dala od skóry, tworząc uczucie chłodu. Noś ubrania w jaśniejszych kolorach, ponieważ ciemniejsze kolory powodują, że czujesz się gorętszy, co skutkuje włączeniem klimatyzacji.Jeśli naprawiasz lub wymieniasz dach i masz dobrą ekspozycję na słońce, rozważ zintegrowanie ogniw fotowoltaicznych (PV) z pokryciem dachowym. Nowoczesne ogniwa fotowoltaiczne są znacznie mniej zauważalne niż starsze modele. Jeśli nie zużyjesz całej energii elektrycznej generowanej przez Twój dom, niektóre firmy użyteczności publicznej pozwolą Ci nawet wprowadzić ją z powrotem do systemu, aby uzyskać kredyt na rachunki.Czy jesteś właścicielem farmy? Jeśli tak, możesz wynająć część nieruchomości firmom energetycznym pod instalację turbin wiatrowych. Będziesz czerpać korzyści z tej energii, a potrzebna przestrzeń jest minimalna.Skontaktuj się z obecnym dostawcą energii i sprawdź, czy oferuje Ci możliwość korzystania z odnawialnych źródeł energii. Wielu dostawców wykorzystuje energię odnawialną poprzez energię słoneczną lub wiatrową, dlatego udostępnia tę opcję swoim klientom. Należy jednak pamiętać, że może to kosztować trochę więcej.Jeśli przez Twoją posiadłość przepływa mały strumień, możesz zainstalować mikrosystem hydroelektryczny. Systemy te kierują niewielką ilość wody przez turbinę lub koło, dostarczając energię, którą można wykorzystać do oświetlenia i ogrzewania domu. Jeśli przepływ jest wystarczająco silny, możesz zasilać wiele domów na jednym z tych systemów.Kiedy nie używasz swoich urządzeń, upewnij się, że są wyłączone. Jeśli jesteś w pokoju, upewnij się, że światło jest wyłączone, kiedy wychodzisz. Sposoby na maksymalne wykorzystanie zielonej energii

Jeśli wyjdziesz z domu, upewnij się, że telewizor jest wyłączony.

Te drobiazgi mogą znacznie zmniejszyć ilość energii zużywanej w domu, dzięki czemu pod koniec miesiąca będziesz mieć dodatkową gotówkę w kieszeni.Postaw na zieloną przerwę na kawę, przynosząc własną filiżankę. Jeśli zwykle zamawiasz Tall Latte w Starbucks, weź ze sobą wysoki kubek do kawy wielokrotnego użytku. Za każdym razem, gdy prosisz ulubioną kawiarnię o wymieszanie napoju we własnej filiżance, pomagasz zazieleniać swoje środowisko.Używaj lamp zewnętrznych zasilanych energią słoneczną. Elementy oświetlenia zewnętrznego są doskonałym miejscem do wykorzystania energii słonecznej, ponieważ jest tam łatwy dostęp do światła słonecznego. Dostępna jest szeroka gama opcji oświetlenia pasujących do każdego wystroju. Funkcja zasilania energią słoneczną nie tylko oszczędza rachunki za energię, ale także ułatwia instalację tych lamp w dowolnym miejscu na terenie posesji.Zimą oszczędzaj energię i pieniądze, zmniejszając ciepło i dokładając warstwę ubrań. Możesz nosić ciężki sweter zamiast lekkiego, aby zapewnić sobie więcej ciepła, gdy jesteś w domu. W domu nie trzeba się skąpo ubierać, więc weź sweter i zaoszczędź trochę pieniędzy!Piec o wysokiej wydajności staje się znacznie mniej wydajny z zatkanym, brudnym filtrem, dlatego często wymieniaj filtry pieca. Jest to szczególnie ważne, jeśli używasz gęsto tkanych filtrów plisowanych, ponieważ system HVAC musi pracować znacznie ciężej, aby zassać powietrze przez małe otwory. Większość filtrów należy wymieniać lub czyścić co najmniej raz na 3 miesiące.Jak już przeczytałeś, przejście na zieloną energię dzięki technologii w Twoim domu można osiągnąć przy odrobinie pracy i badań. Mamy nadzieję, że otrzymałeś miniedukację z tym artykułem i jesteś teraz gotowy do rozpoczęcia tworzenia bardziej przyjaznego dla środowiska i ekonomicznego domu z wykorzystaniem zielonej energii.