Uniwersale elementy męskiej garderoby

Uniwersale elementy męskiej garderoby

W przypadku mody męskiej trendy nie zmieniają się tak szybko jak w przypadku mody kobiecej, wiele elementów garderoby jest bardzo uniwersalnych, dobrym przykładem będzie tutaj oczywiście marynarka, może ona być częścią garnituru.

Możemy ją także nosić do codziennych spodni, warto zwrócić uwagę iż powinniśmy dobrać do niej odpowiednią koszulę czy też koszulkę.

Jak dobrać odpowiednio marynarkę

Oczywiście marynarka najlepiej będzie wyglądała na mężczyznach o standardowych budowie ciała, warto pamiętać iż jest to bardzo prosty krój który może łatwo uwidocznić niektóre wady naszej budowy. Warto zwrócić uwagę także iż marynarka może posiadać wypełnienie ramion w formie różnego rodzaju poduszek, Jeżeli jednak nie posiada tego rodzaju wypełnienia, wówczas mężczyźni o węższych ramionach nie będą wyglądali w niej dobrze. Naturalnie należy dobierać je odpowiednio jeżeli chodzi o długość. Dodatkowo ważnym elementem wielkości marynarki będą rękawy. W tym przypadku powinniśmy zwrócić uwagę iż rękawy nie powinny być zbyt krótkie powinny sięgać do naszych dłoni.

Naturalnie marynarka nie może być zbyt długa, dłuższe modele były modne w latach 90, wówczas panowała modem długie marynarki, a także szersze spodnie garniturowe. Obecnie stawiamy na proste wzory, możemy wybierać spośród różnych materiałów, z pewnością bardzo dobrym pomysłem na okres jesienny czy wiosenny może być marynarka z dodatkiem wełny, dzięki czemu będzie to ciepłe rozwiązanie. Może także w niektórych przypadkach zastępować nam kurtkę. Innym pomysłem będzie zakupienie marynarki sztruksowej, to nieco cięższa ale także cieplejsza marynarka, w tym przypadku będzie to rozwiązanie dla stylizacji nieco mniej oficjalnych.
Tshirt męski biały  repablo.com

Marynarka na co dzień

Obecnie do noszenia marynarek podchodzimy bardziej luźno, możemy zobaczyć mężczyzn którzy ubierają marynarkę także wraz z trampkami, nie muszą być to oczywiście buty od garnituru. Wiele zależy także od kolorystyki, charakteru marynarki oraz całej naszej stylizacji. Warto tak dobrać wszystkie elementy aby tworzyły spójną całość. W przypadku marynarek możemy zobaczyć także styl na który wpływ ma marynarka szkocka, która posiada typową kratę, mogą być to marynarki tweedowe, najczęściej będą w odcieniach ciemniejszych, szarym czy też brązowym. Może być to także świetny pomysł na mniej oficjalne okoliczności, dodatkowo możemy założyć także w tym wypadku białą koszulę, warto pamiętać o tym aby nasz styl nie był przesadzony, był dopasowany do okoliczności.

Obecnie wiele interesujących pomysłów na stylizacje jeżeli chodzi o modem męską daje nam internet, możemy skorzystać ze strony https://sucha24.pl/artykul/zakochaj-sie-w-elegancji/663336, można znaleźć tam ciekawe pomysły na to jak powinien wyglądać nowoczesny elegancki mężczyzna. Które elementy garderoby powinien łączyć, z pewnością ważna będzie także odpowiednia kolorystyka, warto zauważyć iż obecnie mężczyźni coraz częściej wykorzystują kolory bardziej jaskrawe, odważniejsze.