Zabezpieczenie auta przed kradzieżą- innowacyjne metody

Zabezpieczenie auta przed kradzieżą- innowacyjne metody

Jak zabezpieczyć auto przed kradzieżą? Jak zrobić to skutecznie? To najczęściej zadawane pytania przez właścicieli wartościowych pojazdów. Odpowiedź oferuje marka BEAR LOCK, oferująca kompleksowe i innowacyjne zabezpieczenia antykradzieżowe bez względu na rodzaj pojazdu. Dlaczego to takie ważne i jakie są najskuteczniejsze metody zabezpieczenia pojazdu? Odpowiedzi na te popularne pytania znajdują się poniżej. 

 

Zabezpieczenie auta przed kradzieżą- dlaczego jest tak ważne?

Samochody są często jednym z najdroższych majątków, które posiadamy. Zabezpieczenie auta redukuje ryzyko utraty tego majątku przez kradzież. Strata samochodu może być znaczącym obciążeniem finansowym dla właściciela. Wiele osób ubezpiecza swoje pojazdy, ale nawet w przypadku ubezpieczenia, utrata samochodu może być uciążliwa, szczególnie jeśli polisa nie obejmuje wszystkich kosztów. Mechaniczne zabezpieczenie auta przed kradzieżą jest skuteczną ochroną przed jego utratą.

Zabezpieczenia mechaniczne przed kradzieżą samochodu

Jednym ze sposobów mechanicznego zabezpieczenia antykradzieżowego jest blokada skrzyni biegów. Ten rodzaj zabezpieczenia jest montowany na stałe w nadwoziu samochodu, a samo blokowanie odbywa się na biegu wstecznym. Dzięki zastosowaniu tej metody zabezpieczenia, zmiana biegów nie jest możliwa, zarówno w przypadku skrzyni manualnej, jak i automatycznej. Ta metoda jest skutecznym zabezpieczeniem antykradzieżowym, co poświadcza certyfikat TÜV. Blokadę obsługuje się przy użyciu specjalnego kluczyka, a zamek jest wmontowany w blokadę, która posiada dodatkową ochronę przed próbami rozwiercenia zamka.

Kolejnym rodzajem zabezpieczenia jest mechaniczna blokada kierownicy, przeznaczona do zastosowania w samochodach z elektronicznie sterowaną skrzynią biegów. Jest ona zintegrowana z kolumną kierowniczą, a polega na całkowitym unieruchomieniu kierownicy za pomocą mechanicznego układu blokującego. 

Do sposobów zabezpieczenia samochodu przed kradzieżą należy także blokada JOYLOCK, która uniemożliwia posługiwanie się dźwignią zmiany biegów, jak i E-JOYLOCK, czyli blokada skrzyni biegów sterowana smartfonem i aplikacją lub pastylką bluetooth. 

Kompleksowe zabezpieczenie antykradzieżowe

Nowoczesne metody blokady kierownicy. skrzyni biegów czy odcięcie zapłonu oferuje marka BEAR LOCK. W zależności od typu zabezpieczenia można zabezpieczyć samochód z manualną, jak i automatyczną skrzynią biegów. Marka oferuje własne innowacyjne rozwiązania dla samochodów osobowych, jak i dostawczych czy ciężarowych.