Zajrzyj na clbfinance.co.uk – prowadzenie księgowości w Wielkiej Brytanii

Zajrzyj na clbfinance.co.uk – prowadzenie księgowości w Wielkiej Brytanii

Właściciele firm wiedzą, jak ważna jest współpraca z dobrymi księgowymi.

Dzięki nie można nie tylko uniknąć nieprzyjemności związanych z nieprawidłowym rozliczeniem podatkowym, lecz także zoptymalizować kwestie podatkowe i administracyjne pod kątem planów rozwojowych przedsiębiorstwa. Zdecydowanie warto w tej sprawie powierzyć sprawy firmy w ręce specjalistów od księgowości. Należy zwrócić uwagę na to w Polsce należności płacone fiskusowi bywają utrapieniem dla prowadzących działalność gospodarczą, dlatego też część Polaków – nie tylko przedstawicieli Polonii – decyduje się na założenie firmy w Wielkiej Brytanii, prawdopodobnie najlepszym kraju w Europie pod względem organizacji i prostoty podatkowej.

Zajrzyj na clbfinance.co.uk – prowadzenie księgowości w Wielkiej Brytanii

Dlaczego założenie działalności gospodarczej w Wielkiej Brytanii jest dobrym pomysłem?

Firmy w Wielkiej Brytanii nie muszą borykać się – tak dobrze znanym w Polsce – nadmiarem formalności. Papierologia jest ograniczona do minimum. Do tego małe firmy, w tym jednoosobowe działalności gospodarcze, mają ułatwiony start ze względu na sposób funkcjonowania podatków na wyspach. Nawet jeśli prowadzisz jednoosobową firmę od dłuższego czasu, w gorszych momentach finansowych nie musisz płacić ubezpieczenia społecznego. Co więcej, wysokość składek ubezpieczeniowych zależy od zarobków, co jest wielkim plusem dla większości drobnych przedsiębiorców. Na dodatek w systemie Wielkiej Brytanii istnieje spora kwota wolna od podatku: wynosiła w zeszłym roku dwanaście tysięcy pięćset funtów. Podatek od osób prawnych też jest niski: od zeszłego roku rząd Wielkiej Brytanii zmniejszył go z dziewiętnastu procent do siedemnastu.

Jeśli są Państwo zainteresowani tematyką prowadzenia działalności gospodarczej w Wielkiej Brytanii, zapraszamy na stronę https://cblfinance.co.uk. Firma Capital Business Links Ltd świadczy rozbudowane usługi księgowo-doradcze dla Polaków.