Gdzie suszymy naczynia po umyciu?

Gdzie suszymy naczynia po umyciu?

Jednym z ważnych elementów wyposażenia naszej kuchni jest ociekacz do naczyń, gdzie możemy układać talerze, szklanki, sztućce czy też kubki po umyciu.

Często suszarki do naczyń znajdują się nad zlewem w szafce, możemy wybrać różne suszarki o szerokości od 40 do 80 cm, które będą dopasowane do szerokości naszych mebli. Często wykorzystuje się komplet składający się z dwóch półek oraz tacki, do której ścieka woda.

Gdzie suszymy naczynia po umyciu?

Suszarki do naczyń do szafki

Producenci suszarek często wykorzystują stal nierdzewną, chromowaną, która będzie odporna na korozję. Jest to istotne ze względu na mokre naczynia, które będą znajdowało się na suszarce. Do zestawu dołączona jest także tacka, do której będzie ściekała woda, może być ona zamontowana w taki sposób, aby można było łatwo ją wyjąć i wylać wodę do zlewu. Montaż jest bardzo łatwy, półki możemy zamontować do ścianek naszej szafki, będzie to półka przeznaczona do talerzy oraz poziom, na której znajdą się szklanki, kubki czy też garnki. Możemy wybrać montaż do szafki wiszącej lub też szafki wysuwanej z zestawu mebli, jest to obecnie coraz bardziej popularne rozwiązanie ze względu na możliwość zaoszczędzenia miejsca na blacie.

Pojemna suszarka na naczynia pozwoli nam zachować porządek, dostępne są także suszarki, które możemy ustawić na blacie meblowym. Pojemna suszarka na naczynia pozwoli nam zachować porządek, dostępne są także suszarki, które możemy ustawić na blacie szafki w pobliżu zlewu. Półki metalowe na naczynia charakteryzują się nie tylko trwałością, ale są również stabilne, mogą pomieścić duże ilości talerzy. Suszenie naczyń na półce jest dobrym pomysłem ze względu na mniejszą ilość bakterii w porównaniu do wycierania umytych talerzy, dzięki temu nasza kuchnia będzie bardziej higieniczna. Dostępne są różne modele, które możemy dopasować w zależności od szerokości mebla, będzie to suszarka 40, 50, 60 lub 80 cm.

Z pewnością suszarki do naczyń do szafki przydadzą się w każdej kuchni, pozwolą one na odpowiednie osuszenie naczyń. Warto zwrócić uwagę na wygodną tackę, którą można opróżnić z wody, wykorzystanie niklu sprawia, iż jest to rozwiązanie bardzo estetyczne.