Wskazówki, jak radzić sobie z atakami paniki

Wskazówki, jak radzić sobie z atakami paniki

Czy wiedziałeś, że istnieje różnica między atakami paniki a ogólnym lękiem? Znajomość różnicy może pomóc w ustaleniu przyczyny, a następnie najlepszych rozwiązań dla Twoich problemów.

Przeczytaj ten dobrze napisany artykuł, aby uzyskać jedne z najlepszych informacji na temat radzenia sobie z atakami paniki.Trzymanie emocji w środku i niedzielenie się nimi to świetny sposób na wywołanie ataków paniki, więc przestań! Spróbuj znaleźć kogoś, komu ufasz i podziel się z nim wszystkimi problemami, z którymi się borykasz, lub rozważ udanie się do terapeuty lub doradcy po pomoc. Zawsze jest z kim porozmawiać!Jeśli jesteś w trakcie ataku paniki, przejmij kontrolę nad swoimi emocjami i działaniami, aby spróbować skrócić czas trwania epizodu. Opieranie się strachowi może pomóc ci kontrolować ataki paniki.Jeśli masz skłonność do ataków paniki, spróbuj otoczyć się ludźmi, którzy najbardziej cię kochają i troszczą się o ciebie. Kiedy zaczniesz mieć atak paniki, ci ludzie pomogą Ci się zrelaksować. Może to naprawdę pomóc w zmniejszeniu nasilenia i częstotliwości ataków paniki.Bez względu na to, jak bardzo atak paniki sprawia, że ​​chcesz uciekać i ukrywać się, NIE rób tego. Sprzeciw się swojemu strachowi i pozostań tam, gdzie jesteś. Kiedy zdasz sobie sprawę, że za każdym razem, gdy nie biegasz, nic się nie dzieje, twój mózg zacznie dochodzić do wniosku, że strach nie działa i nie będzie w stanie cię więcej przejąć.Jeśli chcesz ograniczyć liczbę napadów paniki, których doświadcza Twoje dziecko, powinieneś starannie wybierać pokarmy, którymi je karmisz. Wysoko przetworzona żywność może spowodować gwałtowny wzrost poziomu cukru we krwi dziecka i doprowadzić do ataków paniki. Karmienie dziecka zdrową żywnością może pomóc mu być tak zdrowym, jak to tylko możliwe, i zmniejszyć ataki paniki.Mów głośno o swoich uczuciach, gdy masz atak paniki. Daj im znać, że jesteś szefem i że naprawdę chcesz, aby odeszli tak szybko, jak to możliwe, ponieważ nie chcesz być gospodarzem z powodu ich śmieszności. Powiedz im, że będziesz tutaj, gdy odejdą i że zawsze ich przeżyjesz!Kiedy zaczyna cię ogarniać strach przed atakiem paniki , zastanów się, czy jest coś wokół ciebie, co powinno sprawiać, że tak się czujesz. Wskazówki, jak radzić sobie z atakami paniki

Czy jest ktoś, kto naprawdę próbuje cię skrzywdzić? Ponieważ w większości przypadków odpowiesz przecząco, powinieneś po prostu się uspokoić i pozwolić, aby niepokój się rozwiał.Nie próbuj ukrywać swoich ataków paniki przed przyjaciółmi i członkami rodziny.

Ważne jest, aby Twoi bliscy wiedzieli, co się z Tobą dzieje. Posiadanie kogoś, komu można się zwierzyć, może również przede wszystkim zapobiec atakom, zwłaszcza jeśli możesz temu zapobiec, podnosząc telefon.Aby odwrócić uwagę od uczucia paniki, które pojawiają się podczas ataku, spróbuj stopniowej relaksacji. Napinaj i uwalniaj każdą grupę mięśni od palców stóp do głowy i staraj się skoncentrować na odczuciach w mięśniach. Zapobiega to zaciskaniu mięśni i daje ci coś relaksującego, gdy czekasz, aż ustąpi uczucie paniki.Jeśli jesteś podatny na ataki paniki, wiesz, że całkowite uniknięcie sytuacji wywołujących panikę nie zawsze jest możliwe. Naucz się technik out of body, aby usunąć się z sytuacji i pozwolić ci oglądać ją tak, jakbyś oglądał telewizję. Co byś sobie kazała zrobić? Jak zapewniłbyś komfort? Często stawianie się w roli mentora lub przewodnika próbującego pomóc komuś w radzeniu sobie z paniką pomoże ci przejść przez najgorsze sytuacje.Podsumowując, wiesz już, że istnieje rozróżnienie między atakiem lęku a atakiem paniki. Skorzystaj z tej wskazówki wraz z innymi w tym artykule, aby pomóc sobie lepiej i żyć życiem, które chcesz żyć. Mamy nadzieję, że skorzystasz z porad podanych tutaj.