Skupy aut to coraz popularniejsza forma sprzedaży pojazdu, która oferuje stosunkowo szybką i w pełni profesjonalną obsługę oraz błyskawiczną wypłatę należności. Jest to opcja zdecydowanie łatwiejsza niż samodzielna sprzedaż wymagająca od nas odpowiedniego przygotowania auta oraz długich oczekiwań na zgłoszenie się chętnej osoby. Sprawdź na jakiej zasadzie działa skup aut, by przekonać się, że to idealne rozwiązanie dla każdego, kto chce w szybki i przyjemny sposób pozbyć się swojego wysłużonego pojazdu.
Na jakiej zasadzie działa skup aut?
Skupy aut, jak sama nazwa wskazuje, to miejsca w których kupowane są auta używane w celu dalszej ich odsprzedaży z zyskiem. Są to zatem firmy, które nie pośredniczą w sprzedaży, a zarabiają na różnicy pomiędzy odkupieniem pojazdu, a jego sprzedażą kolejnemu właścicielowi. Warto również wspomnieć, że podpisując umowę sprzedaży ze skupem poprzedni właściciel zrzeka się całkowicie praw do auta i to skup staje się jego nowym nabywcą.
Jak przebiega sprzedaż auta do skupu?
Pierwszym krokiem ku sprzedaży auta do skupu jest, oczywiście zgłoszenie chęci jego sprzedania. Może się to odbyć tradycyjnie drogą telefoniczną, jednak coraz większa liczba tego typu firm oferuje wygodne zgłoszenie online. Najczęściej jest to gotowy formularz, w którym należy oddać najistotniejsze informacje dotyczące auta oraz swoje dane kontaktowe. Taką możliwość udostępnia AUTO-BART Skup Aut Gdynia, mieszczący się przy ul. Dąbrowskiego 9, w Rumi, a kontakt ze skupem możliwy jest także pod numerem telefonu: 604 976 543. Na podstawie zgłoszenia skup zdecyduje, czy chce podjąć się takiej transakcji a następnie zgłosi się w celu dokładniejszych oględzin pojazdu. Dodatkowo skup oferuje swoje usługi dla klientów z całego województwa pomorskiego. Firma gwarantuje bezpłatny dojazd po samochód, a także nieodpłatną wycenę pojazdu.
Wycena samochodu następuje często nawet tego samego dnia, co zgłoszenie chęci sprzedaży. Co ważne, najczęściej to pracownicy skupu przyjeżdżają do klienta obejrzeć auto, dzięki czemu nie musi on zastanawiać się w jaki sposób przetransportować, często niesprawny pojazd do skupu. Wycena nie jest także równoznaczna z finalizacją sprzedaży a właściciel samochodu może w każdej chwili zrezygnować z podpisania umowy. Na ostateczną cenę auta ma wpływ wiele czynników, jednak większość skupów ma z góry ustalone przedziały cenowe zależne od modelu i stanu technicznego pojazdu. Warto, zatem kontaktować się z kilkoma firmami przed podjęciem ostatecznej decyzji.
W sytuacji, gdy odpowiadają nam warunki przedstawione przez skup pozostaje już tylko podpisać stosowne dokumenty i pożegnać się z autem. Umowa sprzedaży jest, oczywiście całkowicie legalna ale w przypadku jakichkolwiek niejasności warto zawsze pytać o wyjaśnienie. Ogromnym atutem skupów aut jest szybka wypłata należności w formie gotówki lub przelewu na konto.
Jakie auta można sprzedać w skupie?
Skupy aut oferują możliwość sprzedaży niemal każdego pojazdu, również całkowicie niesprawnego. Jest to duże uproszczenie, ponieważ w przypadku sprzedaży samodzielnej ciężko jest znaleźć kupca na auto z dużym przebiegiem i w kiepskim stanie wizualnym oraz technicznym. W skupie możemy za to sprzedać zarówno auto stare jak i powypadkowe czy też znacznie uszkodzone. Może to być również samochód po-leasingowy czy dostawczy należący dawniej do firmy. Oczywiście, cena takiego pojazdu będzie uzależniona od jego stanu, rocznika oraz modelu, jednak w przypadku konieczności szybkiego uzyskania gotówki warto rozważyć taką opcję.