Kilka porad dotyczących opieki nad zwierzętami dla właścicieli kotów.

Kilka porad dotyczących opieki nad zwierzętami dla właścicieli kotów.

Kot może być zdrowy tylko wtedy, gdy ma zdrową dietę.

Wielu właścicieli kotów daje swojemu kotu wszystko do jedzenia, nie myśląc o tym, czego potrzebuje ich ciało. Znajomość tematu ułatwia podawanie kotu odpowiedniej karmy. Czytaj dalej, aby uzyskać wskazówki dotyczące diety kotów.Pamiętaj, aby Twój kot został wykastrowany lub wykastrowany przed ukończeniem sześciu miesięcy. Wysterylizowany lub wykastrowany kot jest bardziej satysfakcjonującym zwierzakiem, ponieważ jest spokojniejszy, cichszy i chętniej zostaje w domu. Wykastrowane samce kotów nie spryskują moczu w celu oznaczenia swojego terytorium. To zdecydowanie plus, jeśli chodzi o posiadanie kota.Aby zapobiec inwazji tasiemców u kotów, podawaj niewielką ilość ziemi okrzemkowej o jakości spożywczej przez dwa tygodnie każdego miesiąca. Około jedna czwarta łyżeczki na kota dziennie jest wystarczająca. Ziemia okrzemkowa klasy spożywczej zabija pasożyty wewnętrzne i powoduje ich wydalenie z organizmu.Często sprawdzaj uszy kotów pod kątem roztoczy. Możesz zauważyć, że twój kot potrząsa głową lub często drapie się za uszami, jeśli je ma. Są to maleńkie pasożyty, które w uszach Twojego kota wyglądają jak fusy z kawy. Jeśli masz więcej niż jednego kota, mogą one również podróżować od kota do kota. Skontaktuj się z weterynarzem, zanim zastosujesz na nich jakiekolwiek leki, ponieważ ich uszy muszą najpierw zostać odpowiednio wyczyszczone.Koty i przewody elektryczne nie mieszają się. Jeśli zauważysz, że Twój kot ma zwyczaj gryzienia przewodów elektrycznych, spróbuj je zwinąć i schować poza jego zasięgiem. Jeśli to niemożliwe, spryskaj sznurki odrobiną gorzkiego jabłka. Kilka porad dotyczących opieki nad zwierzętami dla właścicieli kotów.

Gorzkie jabłko jest nie tylko nietoksyczne, ale koty absolutnie nienawidzą jego smaku.Upewnij się, że Twój kot jest odpowiednio nawodniony.

Podobnie jak ludzie, koty muszą pić dużo wody. Jeśli nie dostaną wystarczającej ilości wody, mogą się odwodnić, rozwinąć różne problemy zdrowotne lub umrzeć. Upewnij się, że zawsze mają miskę świeżej i czystej wody. Sama miska również musi być codziennie czyszczona i uzupełniana. Powinieneś także trzymać tę miskę w jednym miejscu.Stwórz mały obrus dla swojego kota. Często kot wyjmie jedzenie ze swojej miski, aby jeść na boku. Może to spowodować duży bałagan, który trzeba będzie posprzątać. Prostym rozwiązaniem tego problemu jest podkładka pod naczynie lub kawałek tkaniny, który można łatwo wyprać.Masz więcej niż jednego kota? Jeśli tak, to również powinieneś mieć więcej niż jedną kuwetę. Posiadanie jednego dla każdego kota da im wiele miejsc do wyjścia. Jeśli zapach staje się zbyt silny, możesz dodać trochę sody oczyszczonej do ściółki, aby ją odświeżyć.Przynosząc nowego kociaka do domu, nie spiesz się. To kuszące, aby dzieci chciały od razu pobawić się nowym dodatkiem do Twojego domu. Ale młody kot prawdopodobnie będzie się bał. Daj kotu czas, aby zaaklimatyzował się w domu i poczuł się komfortowo ze wszystkimi.Nie zostawiaj kotka z małymi dziećmi. Do piątego roku życia dzieci nie powinny być same ze swoim zwierzakiem. Po prostu brakuje im dojrzałości, aby zrozumieć szkody, jakie mogą potencjalnie wyrządzić kociętom. Gdy Twoje dziecko dojrzeje, dokładnie zastanów się, czy małe zwierzę jest z nim bezpieczne.Kiedy kot dobrze się odżywia, jego ciała będą zdrowe. Kot nie ma takich samych wymagań żywieniowych jak człowiek, dlatego nie może jeść tych samych rzeczy. Twój kot zasługuje na jedzenie tego, co jest odpowiednie dla jego chłopca. Trzymaj się treści tego artykułu i upewnij się, że to otrzyma.