Prowadzenie własnego profilu na FB i zwiększanie jego popularności

Prowadzenie własnego profilu na FB i zwiększanie jego popularności

Chyba najpopularniejszym, a na pewno jednym z najpopularniejszych serwisów społecznościowych w Polsce i na świecie jest Facebook.

To właśnie tam użytkownicy mogą zakładać prywatne profile oraz specjalne profile różnych instytucji, firm, artystów, itp. Są to tak zwane strony typu fanpage. O ich popularności świadczy liczba otrzymanych lajków, czyli polubień. Im jest ich więcej tym lepiej, ponieważ oznacza to, że dany fanpage jest często odwiedzany przez spore grono ludzi. Innymi słowy dodawane posty, teksty, zdjęcia i inne materiały trafiają do większej grupy odbiorców. Nikogo więc nie powinno dziwić to, że spore grono firm korzysta z serwisu Facebook, aby promować własne produkty czy też usługi.

Prowadzenie własnego profilu na FB i zwiększanie jego popularności

Jak poprawić popularność fanpage?

Fanpage firmy, osoby albo instytucji może być promowany z wykorzystaniem różnych metod. Między innymi można dodawać linki do profilu na zewnętrznych stronach, blogach, forach, w sekcjach komentarzy, itp. Dobrym wyjściem jest między innymi dodawanie komentarzy w imieniu własnego fanpage na innych profilach na FB. Warto też zaprosić własnych znajomych do lajkowania i udostępniania strony. Są to proste i drobne działania, które jednak pozwalają na osiągnięcie istotnego celu, jakim jest wzrost popularności fanpage.

Ważne jest nie tylko pozyskiwanie nowych fanów, ale również dbanie o utrzymanie tych, którzy już polubili fanpage. Istotne jest więc dodawanie ciekawych postów i materiałów w sposób regularny. Powinny one być wartościowe dla użytkowników i zawierać cenne informacje albo odpowiedzi na ich pytania. Nie bez znaczenia jest też regularne odpowiadanie na komentarze i wiadomości użytkowników. Dzięki temu można zbudować wizerunek aktywnej i godnej zainteresowania strony, której warto zostawić lajka.

Osoby i firmy prowadzące polski fanpage, mogą dodatkowo usprawnić promowanie kupując polskie polubienia w specjalnych sklepach internetowych. Firmy takie oferują regularne, rozłożone w czasie, dodawanie polubień z prawdziwych polskich kont. Dzięki temu wszystko odbywa się zgodnie z zasadami Facebooka bez żadnych podejrzanych ruchów (np. ogromna ilość lajków dodana jednego dnia albo lajki z fikcyjnych kont zagranicznych prowadzonych przez boty).