Domy mieszkalne z płyty warstwowej: konstrukcja, zalety, ceny

Domy mieszkalne z płyty warstwowej: konstrukcja, zalety, ceny

Dom z kontenera? Dlaczego nie! Teraz coraz więcej osób decyduje się na stawianie domów z płyt warstwowych.

Co warto wiedzieć o takiej technologii budowlanej? Ile trzeba zapłacić za pawilon mieszkalny? Sprawdź teraz!

Dom z płyty warstwowej – co to jest?

Najczęściej domy kojarzą się z budowlami wykonanymi w technologii murowanej. Obecnie jednak coraz większym powodzeniem cieszą się technologie alternatywne, w tym pawilony mieszkalne na bazie kontenerów.

Do wykonania takich budynków nie potrzeba ani drogich materiałów, ani sporo czasu. Wewnątrz na użytkownika czeka dokładnie to, co w zwykłym domu, czyli:
– salon
– aneks kuchenny
– sypialnia
– łazienka z toaletą

Metraż pawilonów mieszkalnych wynosi od około 6 x 3 metry do około 6 x 9 metrów, przy czym można łączyć je ze sobą, aby otrzymać większe budynki.

Jak zbudowane są pawilony mieszkalne?

Do wykonana pawilonów mieszkalnych w formie kontenerów używane są płyty warstwowe na bazie metalowej ramy. Wykończenie do dwuspadowy lub jednospadowy dach, stolarka okienna i drzwiowa, instalacje – elektryka, hydraulika, instalacja grzewcza.

Płyty warstwowe, z których wykonuje się pawilony mieszkalne, są od razu izolowane z użyciem styropianu, dlatego zapewniają właściwy poziom termoizolacji, więc można korzystać z nich całorocznie. Z zewnątrz mogą przypominać deskę drewnianą, co nadaje całemu domu atrakcyjny wygląd.

Domy mieszkalne z płyty warstwowej: konstrukcja, zalety, ceny

Dom z płyty warstwowej – ile kosztuje?

Koszty związane z postawieniem domu z płyty warstwowej nie są wysokie, co spowodowało, że obecnie są one tak popularne. Domki o mniejszych wymiarach jak 6 x 3 m można kupić w cenie już około 23-25 tysięcy złotych. Te większe to wydatek nawet około 60-70 tysięcy złotych.

Na ostateczne koszty składają się również wydatek na działkę, wykonane w domku instalacje, jego wykończenie i umeblowanie.

Gdzie można zamówić pawilon mieszkalny?

Osoby chcące zamówić wysokiej jakości domy mieszkalne z płyty warstwowej mogą zapoznać się bliżej z dostępnymi ofertami bezpośrednio na stronach ich producentów.

Zatem pawilon mieszkalny to doskonały wybór dla każdego, kto chciałby zamieszkać tanio. Nowoczesne technologie pozwalają na użytkowanie takich domów również całorocznie!