Solidne porady dotyczące budowania bardziej muskularnej sylwetki

Solidne porady dotyczące budowania bardziej muskularnej sylwetki

Czy wiesz, jak budować mięśnie? Jeśli jesteś jak większość ludzi, tak naprawdę nie masz pojęcia, co musisz zrobić, aby zbudować mięśnie.

Możesz zobaczyć sprzęt i wiedzieć trochę o podnoszeniu ciężarów, ale jak naprawdę zwiększyć swoje wysiłki? Oto kilka skutecznych sposobów budowania mięśni w twoim ciele.Jedz dużo białka. Jest dobrze znanym faktem, że im więcej białka może przechowywać twoje ciało, tym więcej mięśni możesz zbudować. Staraj się mieć co najmniej jeden gram potrzebnego białka na każdy kilogram, który ważysz. Na przykład kobieta o wadze 150 funtów powinna starać się codziennie jeść około 150 gramów mięsa i innego białka.Genetyka to jeden z najważniejszych czynników w budowaniu masy mięśniowej. Niewiele możesz zmienić w genetyce wewnętrznej, która kształtuje twoje ciało, ale możesz poprawić swój wygląd, stając się bardziej jędrnym. Niektórzy z nas po prostu nie mają ciał, które będą miały duże mięśnie, więc zaakceptuj to i dąż do lepszego tonu.Kiedy próbujesz budować mięśnie, dobrym pomysłem jest ogólnie spożywanie wystarczającej ilości jedzenia. Zwiększaj spożycie kalorii, dopóki nie przytyjesz jednego funta tygodniowo. Zbadaj różne metody, aby zwiększyć spożycie kalorii. Jeśli w ciągu dwóch tygodni nie zauważysz żadnych zmian w swojej wadze, możesz pomyśleć o spożyciu jeszcze większej ilości kalorii.Wysypiaj się, jeśli chcesz budować mięśnie. Wbrew temu, co myślisz, spanie to idealny czas, aby Twoje mięśnie zaczęły się regenerować i zwiększać masę mięśniową. Jeśli nie będziesz odpowiednio wysypiać się i odpoczywać, możesz nie tylko zranić się, ale także zrujnować trening, który już ukończyłeś.Kiedy próbujesz szybko zbudować masę mięśniową, mniejsze jest lepsze. Mniejsze serie z większą wagą dodadzą mięśni szybciej niż dłuższe serie. Solidne porady dotyczące budowania bardziej muskularnej sylwetki

Od 8 do 12 powtórzeń dla każdego zestawu to ideał.

Daj swojemu ciału dużo odpoczynku między treningami, aby ciało mogło się wyleczyć. Mięśnie są budowane w miarę gojenia się mięśni.Aby zmaksymalizować budowę mięśni, unikaj intensywnego treningu sercowo-naczyniowego podczas podnoszenia dużych ciężarów. Jeśli starasz się zbudować dużą masę mięśniową, treningi cardio mogą Ci w tym przeszkodzić. Łączenie ciężarów i cardio jest w porządku, ale jeśli robisz jedno lub drugie w ekstremalnym stopniu, musisz ograniczyć drugie, aby uzyskać pożądane rezultaty.Skoncentruj się najpierw na budowaniu głównych grup mięśniowych. Możesz to osiągnąć, koncentrując trening siłowy na ramionach, górnej części pleców i górnej części klatki piersiowej. Takie postępowanie często stwarza iluzję, że talia jest mniejsza niż w rzeczywistości, co daje wrażenie większego obwodu górnej części ciała.Upewnij się, że podczas wykonywania ćwiczeń dźwigowych wybierasz najlepszą dla siebie wagę. Badania dowiodły, że wykonanie sześciu do dwunastu powtórzeń przy około siedemdziesięciu do osiemdziesięciu procentach maksymalnego na jedno powtórzenie zapewni najlepszą kombinację zarówno objętości, jak i obciążenia. Może to stymulować dodatkowy wzrost mięśni.W dni po treningu najlepiej odpoczywać i jeść dużo węglowodanów. Pomaga to Twojemu ciału budować mięśnie i regenerować się po wydatkowaniu energii podczas treningu. W ten sposób zobaczysz największy możliwy przyrost masy mięśniowej po wykonanym treningu. Świetnie nadają się do tego makarony, kanapki z masłem orzechowym i podobne potrawy.Budowanie mięśni w ciele to zdrowy sposób na zwiększenie siły ciała. Jeśli znasz solidne sposoby na rozpoczęcie budowania mięśni, ta siła nadejdzie. Po prostu zastosuj się do wskazówek zawartych w tym artykule, a zaczniesz dostrzegać rezultaty, jakich oczekujesz dla swojego ciała.