Wynajem autolawet do transportu uszkodzonych pojazdów

Wynajem autolawet do transportu uszkodzonych pojazdów

Jeżeli uczestniczyliśmy w wypadku drogowym lub też spotkała nas awaria samochodu, wówczas możemy wezwać pomoc drogową.

W zależności od usterki może być potrzebne holowanie lub też laweta. Obecnie coraz częściej mechanicy mogą usunąć wiele usterek na miejscu, będą to przykładowo problemy ze spaloną żarówką czy też wymiana koła. Lawety możemy wynająć także w przypadku, kiedy chcemy przetransportować uszkodzony pojazd we własnym zakresie.

Wynajem autolawet do transportu uszkodzonych pojazdów

Jak wybrać odpowiednią lawetę?

Kiedy chcemy przetransportować pojazd, powinniśmy wybrać odpowiednią lawetę. Możemy wynająć lawetę przeznaczoną dla samochodów osobowych, która będzie posiadała ładowność dwie tony lub też lawetę, która może przewieźć pojazd powyżej 2,5 ton. Oczywiście istotna jest także wielkość, może być to laweta przykładowo 2 x 4 m lub też 6 x 2 m, w przypadku kiedy chcemy przetransportować się dłuższy pojazd. Oczywiście autolaweta powinna posiadać odpowiednie wyposażenie, będzie to z pewnością wciągarka, która pozwoli na załadowanie pojazdu. Laweta musi posiadać także najazdy, często są one wysuwane ręcznie, mogą być blokowane za pomocą sprężyn gazowych. Obecnie produkowane są z aluminium, dzięki czemu są lżejsze oraz bardzo wytrzymałe. Z pewnością autolaweta powinna być także odpowiednio wyposażona oraz oznaczona, będą to halogeny LED, światła boczne. Dodatkowo z tyłu znajduje się belka ostrzegawcza.

Z możliwości wynajmu autolawety często korzystają osoby, które sprowadzają samochody z zagranicy. Jeżeli auto jest uszkodzone, niesprawne do jazdy, wówczas z pewnością laweta będzie konieczna. Możemy wynająć ją na określoną ilość czasu, przykładowo na 3 czy też 5 dni. Oczywiście dostępne są lawety także z sypialnią, co z pewnością dobrze sprawdzi się w dłuższej trasie, w tym przypadku możemy zaoszczędzić na hotelu. Istotną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest wyciągarka, najczęściej będzie ona posiadała odpowiednią moc, aby wciągnąć pojazd. Jednak niekiedy w przypadku, kiedy będziemy chcieli wyciągnąć auto z rowu, z pewnością musi być to wyciągarka o dużej mocy.

Jeżeli chcemy wynająć autolawetę, warto zapoznać się z ofertą na stronie https://autolawety-24.pl/krosno-odrzanskie/, możemy wynająć tam autolawety, które możemy wykorzystać do transportu różnych pojazdów. W zależności od okresu wypożyczenia możemy liczyć na atrakcyjne ceny, pamiętajmy, że im dłuższy wynajem, tym cena za dobę będzie niższa.